Posted by admin on Marzec - 25 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ten wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj mający do zaoferowania bardzo wiele świetnych rzeczy. Jeśli w takim razie szukamy dla siebie rzeczywiście interesującego miejsca, to jak najbardziej powinniśmy nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast na terenie tego kraju należy rzecz jasna położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – właśnie dlatego aktualnie możemy w nim podziwiać bardzo wiele pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle dużym krajem, że warto zapuścić się trochę dalej na wschód, bowiem także i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Doskonałym przykładem jest chociażby Kijów, który obecnie z całą pewnością należy do zdecydowanie najciekawszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak dużo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy wiele śladów polskiej kultury, przez co może to być doskonała lekcja historii.
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Ciekawe wpisy tematyczne:

Comments are closed.